Parochieblad 2017.06


Wordt de week voor Pasen ooit nog de "Goede Week"? Vreemd toch, de week waarin tweeduizend en meer jaar geleden de justitie verkracht en een mens geslachtofferd werd om politieke en andere lobbyhanden in onschuld te wassen, precies die week wijzen we als "Goede Week" aan. Ik weet wel dat de verrijzenis volgt om het "goede" te verklaren. Maar weer werden in die week onschuldigen vermoord. Net als de afgelopen week in Londen. Toeristen, een politieman, die zijn dienstbaar werk doet en ongewapend is in Engeland. Weer werd door mijnheer Erdogan politiek bedreven die aan alle stereotiepen van het spel van de getrokken messen beantwoordt. En de verrijzenis blijft vooralsnog uit. Pasen: Hij, Jezus is verrezen. Maar waarom geen verrijzenis voor onze wereld vol lijden en menselijke kwaad?
Ik zal wel niet de enige geweest zijn die vorige dinsdagavond met een overdosis herhaalde televisiebeelden in bed kroop. Moe geworden van het incasseren van al die ellende. Moe geworden van het roep-toeteren met gissingen en verklaringen. Moe van eigentijdse Farizeeën en seculiere schriftgeleerden die decennialang de ogen dichtknepen maar nu ineens de grote ongenuanceerde gelijkhebbers willen zijn.
Eén houvast grijp ik aan: ge zult niet doden. Al het overige zijn vragen, massa's onbeantwoorde vragen. De toespraken van regeringsleiders en evenmin de reacties op facebook en twitter bieden me geen troost noch alle geregisseerde stilteminuten, walmende kaarsen, en krijttekeningen.... We hebben er al een te grote portie van gehad. Overdaad schaadt. Er wordt door het populisme alweer hout aangesleept voor nieuwe brandstapels. Vlaggen worden als valse mantels der liefde gespreid over de wegen van ons dagelijks leven. Het lijkt wel palmzondag. Golgotha bestaat nog steeds. Wanneer we de moord op zoveel mensen niet voorkomen kunnen, leven we in een falende recht-staat...
Ge zult niet doden. Dat is meer dan geen bomgordels fabriceren of met een auto inrijden op niets-vermoedende burgers. Ge zult niet doden, dat is meer dan geen bommen meer leveren aan ISIS in het Midden-Oosten. Ge zult niet doden, dat is mensen een menswaardig leven bieden, dat is vrijheid in denken en doen. Dat is jezelf onvoorwaardelijk geven om anderen te doen leven. Dat is naast allen gaan staan die lijden: en dat zijn iedere dag miljoenen. Of het ooit nog Goede Week wordt zo vlak voor Pasen, dat hangt ervan af of je met die Jezus in zee gaat die kwam om ons allen een Pasen te geven: een nieuw leven. Niet door getrokken messen of je eigen gelijk, maar door jezelf te geven om anderen te doen leven. Ik verwoord het op deze wijze. Hoe zou jij het zelf willen en kunnen formuleren.?
Wim van Meijgaarden sss

Filmavond in de Goede Week: Jesus our Savior
In de Goede Week op maandagavond 10 april 2017, nodigt de protestants-christelijke kerk U uit om vanaf 19.30 uur tot 21.00 uur de nieuwe film 'The Savior' te bezien in Gemeenschapshuis De Koel (Past. Geelenplein 6) in Rothem, op groot scherm en in het Nederlands ondertiteld. Als basis voor de film werd het door de arts en evangelist Lukas geschreven verslag van het leven van Jezus gebruikt. Zorgvuldig zijn alle feiten verfilmd die bekend zijn over Zijn geboorte, opvoeding, plaats in de samenleving, veroordeling, dood, opstanding en hemelvaart. Vanaf 19.30 uur is er inloop met koffie en thee. De entree voor deze avond is gratis. Iedere bezoeker ontvangt aan het eind van de avond (zonder verdere verplichtingen) een (kinder)bijbel in modern Nederlands. Informatie op 043-3653082 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

VIERINGEN GOEDE WEEK
In de kerken ligt een drieslag-folder over de betekenis, de plaats en de tijden van alle vieringen. Hier héél kort:
PALMZONDAG: za 18.00 uur Basiliek zo 10.00 uur Rothem
19.00 uur West 11.00uur Basiliek
Met palmpasenstokken
Na de viering van Palmzondag in de basiliek: broodhaantjes voor kinderen
BOETEVIERING DINSDAG 19.00 uur Basiliek
WITTE DONDERDAG: 19.00 uur Basiliek Witte Donderdagviering
Geen uitstelling!
GOEDE VRIJDAG: 14.00 uur Rothem Kruisweg
                           15.00 uur West Kruisweg
                           15.00 uur Basiliek Kruisweg
                           19.00 uur Basiliek Goede Vrijdagviering
PAASZATERDAG: 17.30 uur Rothem Paaszaterdagvieringmet   Song of Joy
19.00 uur West Paaswake met Groot Koor
21.00 uur Basiliek Paaswake met Dameskoor
PAASZONDAG: 10.00 uur Rothem Eucharistie met St. Caeciliakoor
11.00 uur Basiliek Eucharistie met Basilicakoor
TWEEDE PAASDAG:10.00 uur West Eucharistie met Groot Koor
11.00 uur Basiliek Eucharistie
Na de viering op eerste Paasdag in de basiliek voor alle kinderen eieren zoeken rondom de basiliek. Welkom!

GEDOOPT:
12/3 Lana Jansen, St. Maartensvoeren, Belegië
19/3 Collin Janssen, Hulserstraat 55, Geulle
19/3 Nora Quaedvlieg, Past. Dom. Hexstraat 97
OVERLEDEN:
09/03 Herman van Wagenberg, 74 jaar
13/03 Jean Aussems, 83 jaar

Zondag 2 april om 10.00 uur in Rothem:
Presentatiemis van de communicantjes.

Op de bovenste rij: Jill Demas, Jenna van Kan en Rosita Deceunink

Op de onderste rij: Robin Kruijtzer en Bèr Meertens

Er ontbreken Mike Welzen en Maiky Schobbe

 

 

 

KERKDIENSTEN: 1 t/m 15 april 2017

zaterdag 1 april:
B 18.00 collecte voor het onderhoud van de Basiliek
jaardienst Sjang Ramaekers
W 19.00 gestichte jaardienst overleden echtpaar Bekkers-Vandewall; Andre Baurmann (offer)

zondag 2 april: VIJFDE ZONDAG VAN DE VEERTIGDAGENTIJD.
R 10.00 Presentatiemis communicanten zang: Cantate
Mia Janssen-Caris; Liza Habets-Genders off.
B 11.00 collecte voor het onderhoud van de Basiliek
zang: dameskoor:
jaardienst ouders Oberndorf-Wijnands, jaardienst ouders Muijtjens-Barbier en zoon Ron; jaardienst Hub Reinders; Wil Smeets-Kleintjes, Sjef Smeets en dochter Marlie; Alice Heijnens-Lambrichs; Kiki Wagemans-Sijstermans; Miets Slangen-Dassen off.; Giel Mullenders off.; jaardienst ouders Smeets-Muytjens en kinderen Jacques, Lei en Maria

maandag 3 april:
B 19.00 voor het welzijn van de parochie, voor alle gezinnen, alleenstaanden en zieken
dinsdag 4 april: H. Isidorus, bisschop en kerkleraar. -

woensdag 5 april: H. Vincentius Ferrer, priester.
W 18.00 tot 18.55 Aanbidding in de dagkapel
W 19.00 gestichte dienst tot intentie van Antoinette Dohmen-Neven en Hubertina Neven en Henriette Neven; gestichte dienst Maria Mechtildis Helena Roeden-Spronck en Joannes Hubertus Roeden en overleden ouders

donderdag 6 april:
B 13.00-16.00 Aanbidding
B 15.00 Geleid gebed. 15.30 vespers
B 19.00 voor hen die offerden

vrijdag 7 april: H. Johannes Baptista de la Salle, priester.
B 07.45 kerkelijk morgengebed
B 08.00 voor hen die offerden
B 19.00 kruisweg

zaterdag 8 april:
B 18.00 jaardienst Marie-Thérèse Schurgers; Germaine Mesters-Stassen off.; Jean Aussems off.
W 19.00 gestichte jaardienst overleden ouders Curvers-Baggen; jaardienst Pie Scheepers

zondag 9 april: PALMZONDAG.
R 10.00 zang: St. Caecilia koor
jaardienst ouders Gorissen-Pisters
B 11.00 zang: kinderkoor
zeswekendienst Tho Lemaire; jaardienst Jef Conings en Tiny Conings-Clermonts; speciale intentie; Jan Gielen off.; Jan Blaszek off.; ouders Lardinois-Ummels; Jo Smeets en Cor Herben; Herman van Wagenberg off.

maandag 10 april:
B 19.00 voor priesterroepingen en roepingen voor het religieuze leven

dinsdag 11 april: H. Stanislaus, bisschop en martelaar.
B 19.00 Boeteviering

woensdag 12 april:
W 18.00 tot 18.55 Aanbidding in de dagkapel
W 19.00 gestichte dienst tot intentie van Antoinette Dohmen-Neven en Hubertina Neven en Henriette Neven; gestichte dienst Maria Mechtildis Helena Roeden-Spronck en Joannes Hubertus Roeden en overleden ouders

donderdag 13 april: Witte Donderdag.
B 19.00 zang: schola
Giel Voncken en zoon Peter

vrijdag 14 april: Goede Vrijdag.
R 14.00 Kruisweg
B 15.00 Kruisweg
W 15.00 Kruisweg
B 19.00 zang: Basilicakoor
Herdenking van het lijden van Jezus Christus

zaterdag 15 april: Vooravond van Pasen, Verrijzenis van de Heer, Hoogfeest.
R 17.30 Paaswake: zang: Song of Joy
W 19.00 Paaswake: zang: Groot Koor
B 21.00 Paaswake: zang: Dameskoor
gestichte jaardienst Riek Akkermans-Neven